obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena Święto ma na celu promowanie wartościowej literatury oraz grafiki dla młodych odbiorców. Ustanowione zostało przez IBBY. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”. To idealna okazja na podkreślenie znaczenia czytania książek       dla rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i kreatywnego wśród dzieci i młodzieży. To właśnie rodzice, dziadkowie          i nauczyciele najlepiej wspierają dzieci poprzez:

  • czytanie na głos,
  • wizyty w bibliotece,
  • zachęcanie do samodzielnego czytania,
  • rozmowy na temat przeczytanych książek Pamiętaj!

Wspólne czytanie książek to nie tylko forma rozrywki, ale także doskonała okazja do budowania relacji, rozwijania wyobraźni i kreatywności dziecka oraz wspieranie jego rozwoju językowego i poznawczego.

 

Dzień Książki dla dzieci obchodzony był również w bibliotece w Nowych Proboszczewicach. Na spotkanie zostały zaproszone dzieci z grupy Żabki. Pani Bogusia przybliżyła przedszkolakom postać H. Ch. Andersena, a następnie przeczytała wybraną przez Żabki, pięknie ilustrowaną opowieść „Przyjaciele dziadka Staszka” autorstwa Isabelli Camino   i Delphine Lacharron.

https://api.flickr.com/photos/halloweenhjb/51613983226/