Pan Tadeusz to epopeja narodowa, która ukazuje polską historię, tradycje i wartości. W dziele tym znajdujemy bogate odniesienia do życia codziennego, obyczajów oraz politycznych realiów tamtego czasu. Mickiewicz poprzez swoje dzieło nie tylko opowiada historię, ale także ukazuje ducha narodu i jego walkę o niepodległość. Wprowadza nas w świat staropolskiej szlachty, ukazując jej obyczaje i wartości, co czyni z „Pana Tadeusza” ważną część kultury polskiej. Młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej miała okazje obejrzeć mini wystawę zorganizowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Wysłuchała inwokacji w wersji hip-hopowej. Chłopcy i dziewczynki mogli przebrać się w stroje staropolskie oraz dowiedzieć się ciekawostek z życia Adama Mickiewiczami i dlaczego Pan Tadeusz jest epopeją narodową.

Izabela Wypych