Publikujemy ostatnią pracę w konkursie „List do Reymonta”! Zgłoszona przez osobę dorosłą, była pięknym, dojrzałym akcentem w naszym konkursie – i za to serdeczne dzięki! Super widzieć, że twórczość nie zna wieku – i że dorośli również potrafią zaskoczyć pomysłowością i humorem! Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach jeszcze więcej dorosłych włączy się do wspólnej zabawy! Już teraz zapraszamy do następnego konkursu – też będzie twórczo, śmiesznie i z nutką remontowego szaleństwa!

 

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia! Będzie twórczo, radośnie i pełne dobrej zabawy! Niech lato stanie się czasem odkrywania pasji i kreatywnych przygód!

Uciechy się zaczynają! Za nami pierwsze spotkanie pasjonatów spektaklu Uciechy Staropolskie! Było radośnie, było serdecznie — i już wiemy, że będzie się działo! Spotkaliśmy znajome twarze, poznaliśmy nowe, a w powietrzu unosił się duch dobrej zabawy i szczypta staropolskiego szaleństwa. Szykuje się projekt pełen humoru, folkloru i teatralnej fantazji! Bo gdzie śmiech, tam życie – a u nas już wszyscy się śmieją (czasem nawet z własnych pomysłów ). Niech Was nie ominie ta przygoda – Zapraszamy kolejne dusze do wspólnej zabawy i tworzenia! Uciechy nadchodzą – a my z nimi!

 

Spotkanie, które może uratować życie. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć panią Agnieszkę Reszel z Medycznej Szkoły Policealnej w Płocku na wyjątkowym spotkaniu dla naszych wspaniałych emerytów. Tematem była pierwsza pomoc – czyli coś, co każdy z nas powinien znać, a często odkładamy „na później”. Spotkanie okazało się nie tylko bardzo ciekawe, ale i nadzwyczaj ważne. Dzięki pani Agnieszce dowiedzieliśmy się m.in., jak prostymi gestami można uratować czyjeś – a nawet własne – życie. Prowadzenie było niezwykle obrazowe i przystępne – bez trudnych słów, za to z dużą dawką praktycznej wiedzy. Nawet tak nieoczywista sytuacja, jak udzielanie sobie pierwszej pomocy w samochodzie, przestała być dla nas tajemnicą. Serdecznie dziękujemy za to cenne spotkanie i mamy nadzieję na kolejne – bo wiedza ratuje życie!

 

Nasza Mała Biblioteka – „Pan Kluska i żaglowiec” .10 czerwca w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym odbyły się wyjątkowe zajęcia w ramach projektu Nasza Mała Biblioteka ✨. Spotkanie poprowadziła p. Izabela Wypych – kierownik Biblioteki Gminnej w Starej Białej . Tym razem uczniowie klasy IIIa poznawali książkę Anny Onichimowskiej pt. „Pan Kluska i żaglowiec” . Dzięki tej historii przypomnieli sobie zasady segregacji śmieci i zrozumieli, że nie warto gromadzić zbyt wielu niepotrzebnych rzeczy – mniej znaczy lepiej! Z pomocą robota edukacyjnego IndiBot  dzieci zakodowały trasę po domu, zbierając po drodze przedmioty przeznaczone do recyklingu ➡️♻️. To była świetna zabawa z ważnym przesłaniem – dbajmy o naszą planetę! 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa im Władysława Reymonta

Zapraszamy na casting do spektaklu w stylu staropolskim! Poszukujemy aktorów i aktorek – dzieci, młodzieży oraz dorosłych – do udziału w nowym widowisku teatralnym inspirowanym tradycją, folklorem i językiem staropolskim! Kogo szukamy Osób z pasją, energią i chęcią do wspólnego tworzenia niezwykłego spektaklu, w którym dawna polszczyzna spotyka się z humorem i współczesnym spojrzeniem na obyczaje przodków. Nie musisz mieć doświadczenia scenicznego – liczy się entuzjazm i chęć nauki! Spektakl będzie grany w stylizowanym języku staropolskim, dlatego mile widziana gotowość do pracy z dawnym słownictwem i ruchem scenicznym. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod telefonem 24 364-45-62. Przyjdź i stań się częścią niepowtarzalnego widowiska, które przeniesie nas wszystkich w czasy szlachty, kontuszy i rubasznych biesiad! A kto nie przyjdzie – niech żałuje! 

Zajęcia z projektu Nasza Mała Biblioteka odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej. Dzieci miały okazję przekonać się, jak trudne potrafią być wybory: co zostawić, a co powinno trafić do recyklingu, oddania lub… kosza Z pomocą dzielnego IndiBota zakodowały trasę po domu , zbierając po drodze przedmioty, które nadawały się do recyklingu – od starych gazet po zużyte baterie! o była super zabawa z ważnym przesłaniem Uczymy się dbać o naszą planetę – krok po kroku! Podczas zajęć wykorzystywano tekst książki ,,Pan Kluska żaglowiec'' Anny Onichimowicz

 

 Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Starej Białej

Czytanie „Lokomotywy” w ramach XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, którego organizatorami byli Książnica Płocka i Biblioteka dla dzieci im. Wandy Chotomskiej. Z radością informujemy, że nasza biblioteka włączyła się w akcję wspólnego czytania wiersza "Lokomotywa" Juliana Tuwima, zorganizowaną przez Książnicę Płocką im. Władysława Broniewskiego. Wydarzenie miało na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych, a także przypomnienie twórczości jednego z najwybitniejszych poetów literatury dziecięcej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość udziału.

"Basia i biblioteka" W Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Białej odbyło się wyjątkowe spotkanie z literaturą .Ta ciepła i mądra opowieść była nie tylko inspiracją do rozmowy o książkach i bibliotece, ale także punktem wyjścia do kreatywnej zabawy. Uczniowie przygotowali własną grę planszową , której bohaterem został… ozobot! Ten mały robot ruszył w trasę wyznaczoną na planszy. To połączenie literatury, technologii i twórczego myślenia pokazało, że książki mogą inspirować do działania na wielu poziomach!