Zakończyliśmy dwutygodniowe wakacyjne zajęcia w bibliotece, które Filia biblioteczna w Nowych Proboszczewicach przeprowadziła w dniach 02- 13 lipca br. Podczas spotkań dobrze się bawiliśmy , szczególnie podobały się quizy, zagadki, zabawa w kalambury, gry i zabawy ruchowe. Wiele radości wzbudziły zabawy z chustą animacyjną. Hitem okazał się jednak „Dzień eksperymentów”, podczas którego dzieci zachwycały się efektami końcowymi wykonywanych doświadczeń.

Dobiegły końca wakacyjne spotkania dla najmłodszych czytelników, w ramach cyklu „Wakacje w bibliotece”, organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną . Dzieci z terenu naszej gminy bardzo chętnie korzystały z wakacyjnej propozycji biblioteki. Różnorodna forma zajęć spotkała się z dużym zainteresowaniem. Dzieci korzystające z naszej tegorocznej oferty doskonaliły nie tylko swoje zdolności manualne ale mogły również zdobyć i poszerzyć swoją wiedzę. W programie były zajęcia plastyczne, gry, zabawy ruchowe oparte o metodę KLANZY , quizy, zagadki logiczne i zajęcia edukacyjne. Proponowane przez bibliotekę formy bazują na dobranej tematycznie literaturze.

Informujemy o przerwach urlopowych w bibliotekach.

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Białej od 16 do 27 lipca br.

Filia w Nowych Proboszczewicach od 17 lipca do 03 sierpnia br.

Zachęcamy naszych czytelników do wcześniejszego wypożyczenia książek na wakacje.

Za utrudnienia przepraszamy !!!

Biblioteki zapraszają swoich młodych czytelników na wakacyjne zajęcia.

Gminna Biblioteka Publiczna - zajęcia odbywać się będą od 02-06 lipca w godz. 10:00-14:00

Składamy serdeczne podziękowania naszym Czytelnikom  i wszystkim Darczyńcom za przekazane książki w ramach akcji  „ Zbieramy książki  dla polskich szkół na Wileńszczyźnie”, której organizatorem było Starostwo Powiatowe w Płocku. Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się zgromadzić  556 książek (nowych i używanych).

W dniu 05.06.2018 r. w Przedszkolu w Nowych Proboszczewicach odbyło się spotkanie autorskie z  Przemysławem Wechterowiczem, autorem książek dla najmłodszych. Jego książki tłumaczone były na wiele języków: chiński, francuski, koreański, niemiecki, portugalski i włoski. Za książkę „ Proszę mnie przytulić” autor został dwukrotnie wyróżniony w konkursie literatury dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej oraz był dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej polskiej sekcji IBBY.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 ) informuję, że:

Szczegółowe informacje (regulamin, kwestionariusz zgłoszenia do konkursu) znaleźć można na stronie internetowej www.muzhp.pl.

Sejm RP ustanowił rok 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej, oddając w ten sposób „hołd Tej, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka” – jak głosi uchwała przyjęta przez posłów i posłanki. Z inicjatywą ustanowienia Roku Ireny Sendlerowej wystąpił Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak z okazji przypadającej w 2018 roku 10. rocznicy jej śmierci. Zmarła 12 maja 2008 r., w wieku 98 lat.

„Każdemu kto tonie należy podać rękę”

Jest to święto zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich podsumowujące pracę, osiągnięcia zawodowe i budowania wizerunku bibliotek, a także samych bibliotekarzy. W Polsce obchodzony jest od 1985 r.. Dzień ten rozpoczyna - Tydzień Bibliotek.