Informujemy, że Filia w Nowych Proboszczewicach będzie zamknięta od 29 lipca do 18 sierpnia. W tym czasie książki będzie można przedłużać telefonicznie 24 364-45-62 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Białej. Istnieje również możliwość zwrotu książek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Białej. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i przepraszamy za wszelkie niedogodności.

,,Ogólnopolski  Tydzień  Czytania  Dzieciom  to  czytelnicze  święto, które od ponad  dwóch  dekad jednoczy  osoby       i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom'' . Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Białej zorganizowała wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło autorów książek oraz miłośników literatury. Autorzy czytali wiersze ze swojego dzieciństwa, a ich występy były transmitowane na stronie Facebookowej. Atmosfera była elektryzująca, a wspólne czytanie poezji okazało się wielkim sukcesem. Wszyscy zgromadzeni byli poruszeni i zainspirowani, co wyraźnie pokazuje, jak wielka jest moc literatury. Wydarzenie nie tylko zjednoczyło  społeczność,  ale  także  zachęciło dzieci       do czytania poezji oraz innych dzieł literackich. To niezapomniane doświadczenie na długo pozostanie w pamięci uczestników i z pewnością stanie się inspiracją do dalszych inicjatyw promujących czytelnictwo.

Tym razem postawiliśmy na rozwój zainteresowań artystycznych, w związku z czym zajęcie upłynęły nam pracowicie, kreatywnie i bardzo kolorowo. Na bibliotecznych zajęciach nie mogło oczywiście różnych zagadek. Odbyły się również warsztaty literackie z udziałem Kamili Goszczyńskiej Wakacyjne spotkania, tradycyjnie, przebiegały w przyjaznej atmosferze, a ich uczestnicy, opuszczali bibliotekę z uśmiechem na twarzy.

Wakacje w bibliotece w Nowych Proboszczewicach upłynęły pod hasłem dobrej zabawy. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach. Były to kreatywne prace plastyczne, na których powstawały min. piękne malowanki na torbach ekologicznych, fantastyczne wazony, biedronki z kamienia, różnorodne kwiaty itp. Uczestnicy pokolorowali także wspólny rysunek, oraz rywalizowali o zwycięstwo w rozwiązywaniu quizów i zagadek. Był też konkurs na odgadywanie bajek po wysłuchaniu muzyki z filmów. Dzieci grały w planszówki, oraz inne gry, które same wybierały. Wiele frajdy sprawiła im zabawa w kalambury, czy łamańce językowe. Wszyscy dobrze się bawili, chociaż pogoda nie sprzyjała aktywności. Na zakończenie pytano się czy w czasie ferii powtórzymy część zabaw? Pewnie tak. Życzymy Wam wspaniałych wakacji i dużo wrażeń a także zasłużonego odpoczynku.

Bogusława Kaliwoda

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie autorskie Pani Kamila Goszczyńska - pisarka, które dostarczyło nam wielu inspiracji i radości. Prezentacja twórczości oraz warsztatu pisarskiego nie tylko poszerzyła literackie horyzonty dzieci , ale również rozbudziła w nich wyobraźnie i miłość do książek. Mapy, które dzieci narysowały być może posłużą kiedyś do napisania ich własnej książki ? Życzymy dalszych sukcesów w pisarskiej karierze oraz mnóstwo radości zarówno Pani Kamili

W piątek 12 maja, zajęcia „Wakacje w bibliotece” w Nowych Proboszczewicach uświetniła pisarka - Pani Kamilą Goszczyńską. Przedstawiła dzieciom skąd czerpała inspiracje do napisania książki  „Zaginiona  Księga”.   Wyjaśniła      jak powstaje książka i jaką przechodzi drogę zanim dotrze do biblioteki. Przedstawiła kameleona Alojzego i skrzatkę Wandę. Zaintrygowała dzieci ich przygodami czytając fragment książki a następnie zachęcając do przeczytania całości aby znaleźć odpowiedzi na pytania zadawane o dalsze losy głównych bohaterów. W ramach warsztatów uczestnicy pokolorowali jedną z głównych postaci, czyli kameleona. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Żegnając się wyraziliśmy nadzieję na kolejne spotkanie. Bogusława Kaliwoda

.Serdeczne gratulacje dla , Anna Rycombel Karczewska za zdobycie trzeciego miejsca w wyborze Miss Wdzięku          w kategorii 18+ podczas Festiwal Polska Od Kuchni oraz dla Barbary Sporczyk za wyróżnienie w kategorii 45+.

To ogromne osiągnięcie, które pokazują talent i zaangażowanie naszych wszechstronnie uzdolnionych Pań. Cieszymy się, że stoisko było tak dobrze przyjęte i że Koło Gospodyń Wiejskich Koniczynki mogło podzielić się swoją pasją      do   kuchni i tradycji. To wspaniałe że, Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Białej mogła uczestniczyć i wspierać nasze Panie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Świetna atmosfera, piękna pogoda i genialne występy młodych artystów panowały podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się w sobotę 8 czerwca w parku w Proboszczewicach. GBP Star Biała oraz Filia Nowe Proboszczewice także włączyły się w organizację imprezy. Było malowanie toreb, quizy, zagadki, balony i wiele innych atrakcji. Skorzystało       z nich około 150 osób. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, było wręcz oblegane. Zabrakło     toreb             do       malowania. W ten wyjątkowy dzień niektóre mamy zadeklarowały chęć zapisania swoich dzieci do biblioteki.

Dołącz  do  naszych  warsztatów  wakacyjnych i poznaj Kamile  Goszczyńską - autorkę książek,   która   zainspiruje Cię  do pisania własnych opowieści! Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy i kreatywnego spędzania czasu! "Zaginiona księga"  to   wciągająca   historia  o   odwadze,   przyjaźni   i  odkrywaniu  własnych  sił.  Przeniknięta  magią i fantastyką, świetnie trafia do młodych czytelników, zachęcając ich do marzenia i odkrywania nowych ścieżek.

To   historia,   która  pokazuje, że  czasem wystarczy tylko odrobinę wiary, by zmienić całe życie.