Academica

Za pośrednictwem Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Białej można korzystać z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA. Dzięki projektowi czytelnik zyskuje bezpłatny dostęp do ponad 3 milionów pełnotekstowych publikacji, monografii, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Zasoby obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowych. Tak ogromna baza wiedzy stanie się z pewnością ważnym narzędziem w nauce, pracy badawczej oraz dydaktycznej. Dostęp do systemu Academica możliwy jest wyłącznie w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Białej. Żeby zostać użytkownikiem należy podpisać oświadczenie i zarejestrować się w systemie. Poza biblioteką można przeglądać publikacje z domeny publicznej oraz rezerwować bądź odwoływać rezerwacje wybranych książek.

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Białej składając deklarację przystąpienia do projektu zobowiązała się dbać o bezpieczeństwo chronionych prawem zasobów Biblioteki Narodowej znajdujących się w systemie Academica. Zapewnia udostępnienie pełnej wersji serwisu za pomocą terminala wyłącznie na komputerze dedykowanym do tego celu, na którym nie ma dostępu do Internetu oraz systemu operacyjnego.

Regulamin użytkownika CEPN - Academica

Podręcznik czytelnika CEPN – Academica

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna bierze udział w kolejnej edycji projektu, w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała książka - wielki człowiek”,

Informujemy, o przerwie urlopowej:

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Białej od 12 lipca do 30 lipca 2021 r.

Filia w Nowych Proboszczewicach od 02 sierpnia do 13 sierpnia 2021 r.

Za utrudnienia przepraszamy!

W najbliższy piątek (11 czerwca) dla fanów Harrego Pottera, odbędzie się spotkanie online organizowane przez Muzeum Książki Dziecięcej. Podczas spotkania uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z pierwszego tomu serii „ Harry Potter i kamień filozoficzny”. Spotkanie odbędzie się na platformie Teams, a do poprowadzenia quizu zostanie wykorzystane narzędzie do ich tworzenia, jakim jest Kahoot. Zachęcamy młodych czytelników do wzięcia udziału .

Link do wydarzenia na Facebooku:

Informujemy, że Filia biblioteczna w Nowych Proboszczewicach będzie nieczynna

od 10 maja do 02 czerwca 2021 r.

Za utrudnienia przepraszamy !

Obchodzony 8 maja ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym - Tydzień Bibliotek , który ma na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczna XVIII edycja Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem: "Znajdziesz mnie w bibliotece".