W dniach od 22 do 26 stycznia Filia w Nowych Proboszczewicach zorganizowała dla dzieci „Ferie w bibliotece”. Wśród propozycji zajęć znalazły się: układanie puzzli, głośne czytanie, zajęcia plastyczne, gry, zabawy, łamigłówki, zagadki itp. Zorganizowane zajęcia wypełniły uczestnikom wolny czas dobrą zabawą, ale również zachęcały do czytania. Bogusława Kaliwoda

 

 

Z ferii w Starej Białej wróciliśmy pełni radości! Dzieci miały niezwykłą przyjemność projektować ekologiczne stroje, eksplorować świat rozszerzonej rzeczywistości, a także tworzyć własne filmy w kreatywny sposób przy użyciu Canvy. Zajęcia z ozobotami dostarczyły dodatkowej dawki zabawy. Biblioteka publiczna była pełna uśmiechów i pomysłowości!

 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY DO

Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Białej

i

FILII w Nowych Proboszczewicach

DZIECI W WIEKU OD 6 DO 12 LAT

NA ZAJĘCIA W CZASIE FERII

W programie:

• SUPER zadziorne zajęcia plastyczne

•EKSCYTUJĄCE gry, zabawy literackie, quizy, zgadywanki, krzyżówki, rebusy, kalambury

• WYCZYNOWE gry planszowe, ruchowe, zręcznościowe

• WYŚCIGI W układanie puzzli

• GŁOŚNE czytanie baśni z pompą i rozmachem i wiele innych atrakcji

 


Legimi – logowanie

Drodzy Czytelnicy, 

mamy  przyjemność  poinformować,     że dzięki współpracy z  platformą  Legimi możemy  teraz zaoferować  Państwu  bezpłatny  dostęp  do e-bookówi audiobooków,   w   tym   nowości i  największych  bestsellerów w kraju i za granicą.

 

Aby rozpocząć korzystanie z materiałów Legimi należy:

• wejść na stronę www.legimi.pl/mazowieckiei wprowadzić otrzymany kod

• założyć darmowe konto w serwisie Legimi

• pobrać aplikację Legimi na swoje urządzenie (tablet, smartfon, czytnik, komputer) dostępną w Google Play, AppStore, Microsoft Store lub pod adresem: www.legimi.pl/pobierz-legimi

• zalogować się do aplikacji, wybrać   e-book   lub audiobook   i już korzystać bez ograniczeń przez miesiąc.

 

Po upływie miesiąca zapraszamy po nowy kod.:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga!

Audiobooków można słuchać wyłącznie w aplikacji Legimi – na smartfonie lub tablecie.

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć Wam – Czytelnicy i Przyjaciele Biblioteki – wszystkiego,

co najlepsze dla Waszych Rodzin: miłości, radości i dużo spokoju. Kierownik i Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Białej

W ramach akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom '' Filia biblioteczna w Nowych Proboszczewicach zorganizowała dla przedszkolaków kolejne przedświąteczne spotkanie z bajką. W dniu 08 grudnia bibliotekarka wraz ze "śpiewającą" choinką odwiedziła maluchy w przedszkolu Przeczytała dzieciom książkę „Reniferki ratują Święta”, autorstwa Raj Kaur Khaira. Dzieci z uwagą wysłuchały opowieści o perypetiach św. Mikołaja, poszukującego zwierząt, które pomogą mu dostarczyć świąteczne prezenty dzieciom na całym świecie. W niezwykłej atmosferze i świątecznym nastroju, każda z grup przedszkolnych podziękowała bibliotekarce za odwiedziny. Były piosenki, tańce i uśmiechy na twarzach dzieci.

Bogusława Kaliwoda

 

 

Kampania CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, mająca na celu promowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznego, niedrogiego i przyjaznego sposobu wspierania intelektualnego, duchowego, społecznego i moralnego rozwoju dziecka. Fundacja twierdzi, że czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie to mądry sposób na spędzenie czasu z dzieckiem i najlepsza inwestycja w jego przyszłość. Codzienne czytanie dziecku dla zabawy to najskuteczniejszy sposób na wychowanie czytelnika, dlatego Gminna Biblioteka Publiczna będzie uczestniczyć w tej kampanii, propagując czytanie wśród dzieci naszej społeczności.

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków bardzo ważnie święto. W tym roku obchodzimy 105-lecie odzyskania niepodległości. Włączając się w obchody tej rocznicy Przedszkole oraz Filia biblioteczna w Nowych Proboszczewicach zorganizowały w dniu 13.11.2023r., dla 2 grup wiekowych, konkurs recytatorski pt. „Polska - moja Ojczyzna”. Kształtowanie patriotyzmu zaczyna się już od przedszkola. Przygotowujemy nowe pokolenie Polaków, które w przyszłości będzie odpowiedzialne za losy Ojczyzny. Dzieci dumnie prezentowały wybrane wiersze. Trzyosobowe jury z trudem wybrało laureatów. Nagrodzono troje dzieci 3-4 letnich i sześcioro 5-6 letnich. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a dzieci nie będące laureatami nagrody pocieszenia. Gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Bogusława Kaliwoda

 

W dniu 25 października, w Przedszkolu w Nowych Proboszczewicach odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie z panem Pawłem Gołuchem, pisarzem znanej serii rymowanych książek pt. "Smocze kroniki". To wydarzenie, zorganizowane przy wsparciu Filii bibliotecznej w Nowych Proboszczewicach, okazało się nie tylko pouczające, ale również niezwykle zabawne. Podczas spotkania, pan Paweł Gołuch przybliżył dzieciom długą drogę, jaką trzeba przejść, aby stworzyć książkę - począwszy od rękopisu, aż po gotową publikację. Wierszowaną i humorystyczną formą, przy użyciu różnych rekwizytów, pisarz podkreślił, jak ważna jest współpraca różnych zawodów w procesie tworzenia książki. Ponadto, wyjaśnił dzieciom, czym jest morał lub puenta - wartościowe przesłanie zawarte w bajce lub wierszu. Spotkanie było również pięknie urozmaicone poprzez występ pana Gołucha na gitarze oraz śpiewanie. Dzieci miały również okazję wziąć udział w różnych zabawach ruchowych, które dostarczyły mnóstwo radości i uśmiechu. Całość odbyła się w wesołej atmosferze, tworząc niezapomniane wspomnienia. Na koniec spotkania, wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki. Dodatkowo, chętne osoby miały możliwość zakupić książki z autografem pisarza, co na pewno było dla nich ogromną radością i pamiątką tego wyjątkowego spotkania. Nie zapomniano również o wspólnym zdjęciu, na którym wszyscy razem pozowali - dzięki temu zostaną zachowane piękne chwile spędzone z autorem. Pan Paweł Gołuch z pewnością został zapamiętany jako przyjazna, pełna energii osoba, która potrafi dostarczyć dzieciom nie tylko wiedzę, ale także dużo radości i pasji do literatury. To spotkanie autorskie z pewnością wpłynęło na wyobraźnię i rozwój dzieci, pokazując im, jak wspaniałe mogą być książki, a także jak wiele pracy i zaangażowania kryje się za ich powstaniem.

Bogusława Kaliwoda