W dniu 25 października, w Przedszkolu w Nowych Proboszczewicach odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie z panem Pawłem Gołuchem, pisarzem znanej serii rymowanych książek pt. "Smocze kroniki". To wydarzenie, zorganizowane przy wsparciu Filii bibliotecznej w Nowych Proboszczewicach, okazało się nie tylko pouczające, ale również niezwykle zabawne. Podczas spotkania, pan Paweł Gołuch przybliżył dzieciom długą drogę, jaką trzeba przejść, aby stworzyć książkę - począwszy od rękopisu, aż po gotową publikację. Wierszowaną i humorystyczną formą, przy użyciu różnych rekwizytów, pisarz podkreślił, jak ważna jest współpraca różnych zawodów w procesie tworzenia książki. Ponadto, wyjaśnił dzieciom, czym jest morał lub puenta - wartościowe przesłanie zawarte w bajce lub wierszu. Spotkanie było również pięknie urozmaicone poprzez występ pana Gołucha na gitarze oraz śpiewanie. Dzieci miały również okazję wziąć udział w różnych zabawach ruchowych, które dostarczyły mnóstwo radości i uśmiechu. Całość odbyła się w wesołej atmosferze, tworząc niezapomniane wspomnienia. Na koniec spotkania, wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki. Dodatkowo, chętne osoby miały możliwość zakupić książki z autografem pisarza, co na pewno było dla nich ogromną radością i pamiątką tego wyjątkowego spotkania. Nie zapomniano również o wspólnym zdjęciu, na którym wszyscy razem pozowali - dzięki temu zostaną zachowane piękne chwile spędzone z autorem. Pan Paweł Gołuch z pewnością został zapamiętany jako przyjazna, pełna energii osoba, która potrafi dostarczyć dzieciom nie tylko wiedzę, ale także dużo radości i pasji do literatury. To spotkanie autorskie z pewnością wpłynęło na wyobraźnię i rozwój dzieci, pokazując im, jak wspaniałe mogą być książki, a także jak wiele pracy i zaangażowania kryje się za ich powstaniem.