Gminna Biblioteka Publiczna w dniach od 13 do 17 lutego br. w ramach cyklu „Ferie w bibliotece” zaprosiła dzieci do swojej placówki. Zimowe spotkania w bibliotece , były okazją do ciekawego spędzenia wolnego czasu, poznania nowych przyjaciół, integracji z nimi, zabawy i zdobywania nowych umiejętności. Tydzień ferii upłynął nam w karnawałowym rytmie pod znakiem doskonałej zabawy. Każdego dnia realizowane były inne zajęcia plastyczne. W programie przewidziano wiele atrakcji:

„Nie święci garnki lepią” – pod tym hasłem rozpoczęliśmy zajęcia plastyczne pełne twórczej aktywności, które dały dzieciom dużo radości i satysfakcji . Każdy uczestnik zaprojektował i wykonał swoje gliniane naczynie .

„Zimowe przygody bohaterów literackich" - odbyły się zajęcia edukacyjne w oparciu o znane baśnie i bajki.

„To i owo na zimowo” – pod tym hasłem przygotowano dla naszych uczestników zabawy z tekstem literackim, kalambury, łamigłówki, quizy i zagadki logiczne.

Na czas ferii zimowych dla dzieci przygotowano liczne gry, zabawy ruchowe i konkursy z nagrodami. Codziennie każdy mógł spróbować swoich sił i wygrać książkę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zabawę i wyjątkową atmosferę jaką stworzyli. Mamy nadzieję, że pozostaną miłe wspomnienia i wiele pozytywnych wrażeń.