Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest najlepszy moment, aby zapisać swoje dziecko do biblioteki? Pamiętajmy- nie rodzimy się z potrzebą czytania, tę potrzebę się nabywa. Jeśli chcemy, by dziecko w późniejszych latach życia chętnie sięgało po książki, kształtujmy nawyk obcowania z nimi jak najwcześniej.

Dzieci, którym od najmłodszych lat czytamy i w których zaszczepimy miłość do książek, na pewno będą czytać w przyszłości. Biblioteki oferują szeroki wybór literatury dla najmłodszych. Współczesne wydania książek czarują oryginalną formą, kolorem i pięknymi ilustracjami. To wszystko zapewni dziecku doskonałą rozrywkę, zaciekawi i zachęci do słuchania i przeglądania. Nasz księgozbiór jest stale aktualizowany i wzbogacany o nowości wydawnicze i uzupełnienia znanych i popularnych serii.

Przez cały czerwiec będzie trwała akcja Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Białej promująca czytanie od pierwszych miesięcy życia pod hasłem:

„ Zapisz dziecko do biblioteki”

Każdy nowo zapisany mały czytelnik, może liczyć na niespodziankę.

Wspólne czytanie książek to bezcenne doświadczenie:

(…) Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia (…)

Fragment pochodzi z książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej pt. „Wychowanie przez czytanie”.

Wszystkim dzieciom życzymy ekscytujących przygód z książką, aby zaszczepiona potrzeba kontaktu z literaturą pozostała w nich już na zawsze!