Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Białej wraz z Filią w Nowych Proboszczewicach bierze udział w kolejnej edycji projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka-wielki człowiek”.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 3 - 6 lat (roczniki 2016 - 2019). Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania . W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice, przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. W tegorocznej kampanii będą również Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej. Mamy nadzieję, że pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą. Wspólne czytanie to nie tylko wspaniała zabawa i rozwój w wielu obszarach , ale też budowanie poczucia bezpieczeństwa i przynależności do wspólnoty – rodzinnej i lokalnej.

Dlaczego warto odwiedzać bibliotekę?

  • Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa- bibliotekę- i dzięki temu stać się uczestnikiem życia kulturalnego.

  • Biblioteki oferują bezpłatny dostęp do książek.

  • Dzieci mogą brać udział w rozmaitych zajęciach i warsztatach przygotowanych przez bibliotekarzy.

  • Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Wyprawki wydawane są przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starej Białej i Filię w Nowych Proboszczewicach.

Kampania „Mała książka - wielki człowiek" to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.