Dzięki współpracy Instytutu Książki i lubimyczytać.pl – największej społeczności czytelników w Polsce, na stronach szukamksiążki.pl w szczegółach wyników wyszukiwania książek, pojawiły się oceny książek wystawiane przez społeczność lubimyczytać.pl. Mamy nadzieję, że nowa funkcjonalność pomoże czytelnikom w wyborze książek do przeczytania. Wspólne działanie serwisu lubimyczytać.pl oraz Instytutu Książki ma na celu popularyzację czytelnictwa poprzez zwiększenie informacji o książkach oraz o ich dostępności w polskich bibliotekach.

Dodatkowo w serwisie lubimyczytać.pl na stronie każdej książki pojawia się informacja „Gdzie wypożyczyć?”, która po wybraniu województwa i kliknięciu „szukaj” przekierowuje do szukamksiążki.pl, gdzie pozwala sprawdzić dostępność tej książki w bibliotekach korzystających z systemu bibliotecznego MAK+.

Lubimy Czytać