W dniu 16 grudnia 2021 r. odbyło się spotkanie on-line z bajkopisarką i ilustratorką książek dla dzieci panią Edytą Zarębską oraz muzykiem i animatorem Robertem Zarębskim. W spotkaniu brały udział dzieci z Przedszkola w Nowych Proboszczewicach. Pani Edyta zaprezentowała się w specjalnie przygotowanej baśniowej kreacji. Opowiadała o swoich pasjach, dziecięcych marzeniach i przygodach, które stały się dla niej inspiracją do pisania książek dla najmłodszych. Piękne i bardzo wartościowe książeczki wydane w serii Dobre Czytanki uczą wrażliwości, empatii, wytrwałości w dążeniu do celu oraz szacunku do innych. Spotkanie przebiegało w miłej, wesołej atmosferze i aktywnym udziale dzieci, które przy akompaniamencie akordeonu miały możliwość wspólnego zaśpiewania autorskiej piosenki Pani Edyty i Roberta Zarębskich pt: „Mądra rzeka” – zachęcającej do odwiedzania biblioteki i czytania książek. W następnej części spotkania przedszkolaki odpowiadały na zadawane pytania, miały za zadanie odgadnąć z czym się im kojarzy dany fragment rysunku wykonanego przez autorkę. Zadanie nie było łatwe, jednak dostarczyło wiele emocji. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały wcześniej zamówione książki z imienną dedykacją.

Spotkanie organizowała Filia biblioteczna w Nowych Proboszczewicach.

Więcej informacji o naszych gościach na www.babciagrunia.pl