Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna bierze udział w kolejnej edycji projektu, w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała książka - wielki człowiek”,

której celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3 do 6 lat), które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. W pierwszej edycji projektu do bibliotek przybyło 83 Małych Czytelników.

Wyprawki wydawane są  przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starej Białej i Filię w Nowych Proboszczewicach.

Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Oto Mali Czytelnicy, którzy odebrali już swoje dyplomy.