Od 4 maja br. Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Białej i Filia w Nowych Proboszczewicach wznawiają swoją  działalność. Będzie wiązało się to jednak z pewnymi ograniczeniami.

  • Działalność naszych bibliotek ze względów bezpieczeństwa będzie ograniczała się do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania zamówionych książek.
  • Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznych.
  • Wypożyczenia będą się odbywały przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Zaleca się stosowanie maseczek i rękawiczek oraz zachowania bezpiecznej odległości od innych Czytelników.
  • Czytelnicy będą mogli zamawiać książki ( telefonicznie, mailowo, przez konto w naszym katalogu on-line) i odbierać je w bibliotece.

Przeszukiwanie katalogów, zamawianie/rezerwowanie książek na stronach:

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Białej: http://szukamksiążki.pl/SzukamKsiazki/katalog/index.html?selectedBib=1366

Filia w Nowych Proboszczewicach: http://szukamksiążki.pl/SzukamKsiazki/search/index.html?dzial=szukaj&selectedAuth=-200&selectedBib=1370&wersjaJezykowaId=pl

  • Każda książka obowiązkowo będzie przechodzić  3 – dniową kwarantannę w wyznaczonych pomieszczeniach.      Każdy zwrócony przez Czytelników  egzemplarz uzyska  w systemie bibliotecznym MAK + (Mak Plus) automatycznie  status           " w kwarantannie” i nie będzie mógł być wypożyczony dopóki czas kwarantanny dla egzemplarza nie wygaśnie.
  • Zamknięte będą czytelnie, nie będzie można korzystać z księgozbioru podręcznego, czasopism oraz komputerów.
  • Dla Czytelników, którzy nie posiadają rękawiczek jednorazowych biblioteka udostępnia płyn do dezynfekcji rąk.

Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ zachowanie zasad bezpieczeństwa jest najważniejsze.              O wszelkich zmianach w funkcjonowaniu placówek bibliotecznych , będziemy informować za pośrednictwem strony internetowej.