W dniu 18.09.2019 r. przedszkolaki z grupy Biedronki odwiedziły Filię biblioteczną w Nowych Proboszczewicach.  Celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką i zachęcenie do korzystania z niej. Podczas wizyty dzieci zwiedziły bibliotekę i dowiedziały jak się w niej zachować.  Wiek przedszkolny to doskonały czas na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Franklin i  superbohater”. Mały zielony żółwik bardzo zaciekawił maluchy. Po przeczytaniu książki, dzieci próbowały wyjaśnić czym różni się biblioteka od księgarni. Rozmawialiśmy też  o tym, kiedy można stać się  bohaterem. Według maluchów, każdy z nich jest bohaterem. Na koniec spotkania dzieci odgadywały zagadki przygotowane przez bibliotekarza.