1 marca - to Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy (Hug a Librarian Day). Dlaczego? Bo podobno „jesteśmy cool, chętnie pomagamy i kochamy wszystkich Czytelników”. Do tego nietypowego święta można podejść z przymrużeniem oka. Osobom, które niechętnie przytulają innych proponujemy odwiedzenie w tym dniu biblioteki, przytulenie książki i ... czytanie. To bardzo ucieszy bibliotekarzy. Zapraszamy po nowości wydawnicze.

Mimo to ludzie przychodzą tu często, szukając odpowiedzi na pytania, na które tylko bibliotekarze zdolni są odpowiedzieć, takie jak „Czy tu jest pralnia?”, „Jak się pisze trzcina?” oraz regularnie „Macie taką książkę, którą kiedyś czytałem? Była w czerwonych okładkach, a na końcu się okazało, że to bliźniaki".

Terry Pratchett „Piekło pocztowe”

fot. źródło lustrobiblioteki.pl