Dobiegły końca wakacyjne spotkania dla najmłodszych czytelników, w ramach cyklu „Wakacje w bibliotece”, organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną . Dzieci z terenu naszej gminy bardzo chętnie korzystały z wakacyjnej propozycji biblioteki. Różnorodna forma zajęć spotkała się z dużym zainteresowaniem. Dzieci korzystające z naszej tegorocznej oferty doskonaliły nie tylko swoje zdolności manualne ale mogły również zdobyć i poszerzyć swoją wiedzę. W programie były zajęcia plastyczne, gry, zabawy ruchowe oparte o metodę KLANZY , quizy, zagadki logiczne i zajęcia edukacyjne. Proponowane przez bibliotekę formy bazują na dobranej tematycznie literaturze.

„Tajemnice zamków polskich, czyli wakacje z duchami ” – niezwykłe wydarzenia, duchy, białe damy, zamkowe lochy, zjawy i opowieści o wielkiej miłości. To legendy o przeszłości zamków polskich oraz ich niezwykłych mieszkańcach. „Przejechaliśmy” Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu zamków tych najbardziej tajemniczych . Przeżyliśmy ciekawe i trzymające w napięciu przygody.

Mieć spóźniony zapłon ? Dostać małpiego rozumu? Robić coś po łebkach? Stawać na rzęsach? – czyli z frazeologią za pan brat. Na podstawie książki Grzegorza Kasdepke pt. „ Co to znaczy… 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” - poznaliśmy przykłady związków frazeologicznych, które znamy z życia codziennego .

Jedno z wakacyjnych spotkań było inspirowane książką Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „ O wartościach czyli Rady nie od parady III”. Uczestnicy zajęć z dużym zaangażowaniem czytali i omawiali tekst poświęcony takim wartościom jak: życie, zdrowie , miłość, wolność, odwaga, sprawiedliwość, honor, uczciwość, przyjaźń, empatia, prawda, pokój. To spotkanie było pełne szczerej rozmowy, o często trudnych sytuacjach.

Udział w wakacyjnych zajęciach to nie tylko miło spędzony czas i wspólna zabawa, ale również okazja do nawiązania nowych przyjaźni. Pozostaną ciepłe wspomnienia , kolorowe prace wykonane przez dzieci i pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie zajęć najaktywniejsi uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

 

Życzymy naszym Czytelnikom słonecznych wakacji i niezapomnianych przygód !!!

 

Wakacyjna książkowa Top Lista