W dniu 05.06.2018 r. w Przedszkolu w Nowych Proboszczewicach odbyło się spotkanie autorskie z  Przemysławem Wechterowiczem, autorem książek dla najmłodszych. Jego książki tłumaczone były na wiele języków: chiński, francuski, koreański, niemiecki, portugalski i włoski. Za książkę „ Proszę mnie przytulić” autor został dwukrotnie wyróżniony w konkursie literatury dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej oraz był dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej polskiej sekcji IBBY.

Po przywitaniu się, pisarz opowiedział dzieciom o swoim zawodzie. Przyznał, że pisanie zaczyna się najpierw w jego głowie, gdzie gromadzą się pomysły. Dopiero później przelewa wszystko na papier. W trakcie  spotkania zapoznał przedszkolaki ze swoją twórczością. Opowiadał i pokazywał na kartach książek przygody bohaterów stworzonych przez siebie historii. Były to m.in. „Wielkie marzenia”, „Mrówka wychodzi za mąż”, czy „W pogoni za życiem”. Autor w zabawny i dowcipny sposób przeprowadził spotkanie. Najmłodszych słuchaczy najbardziej rozbawiła historia bohaterki o imieniu Jętka z książki pt."W pogoni za życiem". Dzieci zachwycały się również pięknymi ilustracjami autorstwa Emilii Dziubak. Kolejną częścią spotkania miały być warsztaty plastyczne poprowadzone przez samego pisarza. Niestety czas tak szybko płynął, że nie starczyło już  na nie czasu.

Na zakończenie spotkania dzieci ustawiły się w kolejce na przybicie symbolicznej piątki, a następnie  mogły zakupić książkę i otrzymać pamiątkowy autograf z dedykacją autora.

Organizatorem spotkania była Filia biblioteczna w Nowych Proboszczewicach.

Bogusława Kaliwoda