Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Białej organizuje zbiórkę książek – w ramach konkursu ,,Zbieramy książki dla polskich szkół na Wileńszczyźnie”. Organizatorem tej wyjątkowej akcji jest Starostwo Powiatowe w Płocku.

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości można świętować na wiele sposobów: uroczystymi apelami, wspominaniem bohaterów, imprezami sportowymi. Można też wesprzeć dzieci i młodzież uczące się w polskich szkołach, ale poza granicami naszego kraju. Z taką inicjatywą wyszedł Starosta Płocki Mariusz Bieniek, który postanowił zorganizować konkurs dla bibliotek leżących na terenie Powiatu Płockiego. Jego ideą jest zebranie jak największej liczby książek, które później zostaną przekazane polskim szkołom na Wileńszczyźnie. Tematyka książek jest dowolna: może to być literatura piękna, publikacje naukowe, historyczne. Książki nie powinny być zniszczone.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Gminy Stara Biała do przejrzenia swoich domowych zbiorów i przynoszenia niepotrzebnych już książek do Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Białej ul. Jana Kazimierza 1 do 29 maja 2018 r. w godzinach:
Poniedziałek – Piątek 9.00 – 17.00,
Wtorek, Środa, Czwartek 8.00- 16.00

Biblioteka, która zbierze największą liczbę książek otrzyma nagrodę rzeczową od Organizatora.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia polskich uczniów na Wileńszczyźnie.