Od wielu lat Filia biblioteczna w Nowych Proboszczewicach organizuje dla dzieci z miejscowego przedszkola przedświąteczne spotkania z bajką. W roku bieżącym takie wielkanocne spotkania dla wszystkich grup przedszkolnych odbyły się w dniach 26-27 marca. Celem tych spotkań było przybliżenie dzieciom tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Po przeczytaniu opowiadania A. Galicy „Bajeczka wielkanocna”, przeprowadzono z dziećmi rozmowę na temat przygotowań do Świąt Wielkanocnych oraz zwyczajów i doświadczeń dzieci związanych z tymi świętami. Następnie maluchy odgadywały zagadki związane tematycznie ze zbliżającymi się świętami. Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział w grach i zabawach zręcznościowych takich jak; skaczące zajączki, czy wyścig z jajkiem na łyżce. Spotkania zakończyły się składaniem życzeń wielkanocnych i obdarowaniem dzieci słodyczami. Przedszkolaki wzięły również udział w tworzeniu świątecznej dekoracji dla biblioteki – malując wielkanocnego zajączka.

W miłej i wesołej atmosferze, wiadomości na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych doskonale się utrwalają.