W Fili bibliotecznej w Nowych Proboszczewicach w roku 2015 został utworzony Kącik Malucha. Jest to kolorowe miejsce w bibliotece, które szybko przyciąga wzrok najmłodszych dzieci odwiedzających filię razem z rodzicami lub dziadkami. Kącik Malucha jest przyjaznym miejscem, które powstało z myślą o zainteresowaniu najmłodszych literaturą dziecięcą i wprowadzeniu ich do barwnego i magicznego świata, który mogą spotkać w książkowych opowieściach.

Kącik Malucha wyposażony jest w kolorowy stoliczek z krzesełkami dla dzieci, oraz regałów z ciekawymi książeczkami: ze sztywnymi kartkami, wysuwanymi elementami i różnymi efektami dźwiękowymi, dzięki którym nasi najmłodsi mogą rozpocząć samodzielną podróż z książką. Kącik zaopatrzony jest również w ciekawe gry i zabawki - pluszaki. Dla najmłodszych artystów są również kolorowe kredki, mazaki, plastelina oraz malowanki, które mogą pokolorować i na koniec wizyty w bibliotece podarować rodzicom. Zwolennikom leżakowania polecamy wygodne pufy dopasowujące się do różnych pozycji ciała. W czasie gdy dzieci poznają kolorowy świat biblioteki, rodzice mogą spokojnie skorzystać z oferty usług bibliotecznych.

Filia biblioteczna w Nowych Proboszczewicach oferuje dla przedszkolaków spotkania z bajką, lekcje biblioteczne i wycieczki podczas których przybliżane są im zasady funkcjonowania biblioteki.

Bogusława Kaliwoda