02 października gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Białej była autorka literatury dziecięcej Pani Agnieszka Frączek.

Agnieszka Frączek jest z wykształcenia germanistką i leksykografem, doktorem habilitowanym językoznawstwa, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko -niemieckiego PWN (wyróżnionego przez "Magazyn Literacki Książki" tytułem Książki Roku 2010).

Stworzyła serię książek logopedycznych (Dranie w tranie, Muł mądrala i innych wierszy co niemiara, Kelner Kornel i inne wiersze niesforne oraz Struś na cisie i inne fisie ).

Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia IBBY Duży Dong – Dziecięcy Bestseller Roku, nominacji do Nagrody Zielonej Gąski, przyznawanej przez Fundację im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz Nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz za całokształt twórczości.

W swojej twórczości przedstawia zawiłości gramatyki języka polskiego. Pisząc teksty dla najmłodszych zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania a jednocześnie nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni.

Podczas spotkania autorka czytała fragmenty swoich książek. Opowiadała o warsztacie pracy pisarza i poszczególnych etapach powstawania książki. Co to jest wyobraźnia i jak działa? Co pobudza wyobraźnię inspirując do działania. Jak szukać odpowiedzi na trudne pytania poprzez literaturę. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu a po nim ustawiły się w kolejce po autograf z osobistą dedykacją autorki . Na zakończenie wszyscy wspólnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie kl. I, II i III Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.