Dwa tygodnie wakacyjnych spotkań w bibliotece już za nami . Uczestnicy biorący udział w organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną zajęciach, w ramach cyklu „Wakacje w bibliotece” wychodziły bogatsze o nowe umiejętności i doświadczenia. Dla dzieci przygotowano zajęcia plastyczne, gry, zabawy edukacyjne , zabawy ruchowe oparte o metodę KLANZY , quizy i zagadki literackie . Proponowane przez bibliotekę formy bazują na dobranej tematycznie literaturze.

Inspiracją wakacyjnych spotkań były baśnie, legendy i podania. Palcem po „Baśniowej Mapie Polski” wyruszyliśmy do miejsc pełnych magii, cudów i ludowych mądrości, tworzących polską tradycję i związanych z różnymi miejscami w naszym kraju. Na zakończenie rozwiązaliśmy quiz i sprawdziliśmy co pamiętamy z tej wyjątkowej podróży.

Dlaczego słonie boją się myszy? Czy można oswoić hipopotama i razem z nim oglądać telewizję? Na te i inne pytania znaleźliśmy odpowiedzi w książkach Martyny Wojciechowskiej z serii „Zwierzaki świata”. Podczas „podróży” do najbardziej egzotycznych zakątków świata poznaliśmy prawdziwe historie pięciu niesamowitych zwierzaków.

Tworzenie własnych opowieści także rozwija chęć czytania. Gra, która dostarczyła nam masę radości , stanowiąca inspirację do wymyślania historii były Story Cubes (kostki obrazkowe). Doskonały trening pomysłowości i wyobraźni, a tej dzieciom nie brakowało.

Na zakończenie wakacyjnych zajęć najaktywniejsi uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Wszystkim naszym czytelnikom życzymy słonecznych wakacji i bajkowych przygód !!!