Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, oddział w Płocku oraz Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego gorąco zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą, które odbędzie się 6 października (czwartek) o godzinie 18.00 w sali kolumnowej Książnicy przy ul. Kościuszki 6.

Spotkanie jest częścią projektu „Jak dobrze mieć (takiego) sąsiada”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Katarzyna Bonda - prozaiczka, dokumentalistka i dziennikarka. Królowa polskiego kryminału. Zadebiutowała w roku 2007 kryminałem Sprawa Niny Frank, otwierającym serię ze śląskim psychologiem policyjnym Hubertem Meyerem, na którą składają się także powieści „Tylko martwi nie kłamią” (2010) oraz „Florystka” (2012). W roku 2014 opublikowała bestsellerową powieść „Pochłaniacz”, będącą pierwszą częścią tetralogii kryminalnej, której główną bohaterką jest profilerka Sasza Załuska. Kolejne jej części to „Okularnik” i „Lampiony” (książka ukaże się 28 września). Bonda jako pierwsza wprowadziła do rodzimej prozy kryminalnej postać profilera policyjnego, co było pochodną współpracy autorki z cenionym polskim profilerem, Bogdanem Lachem, wspólnie z którym napisała książkę dokumentalną „Zbrodnia niedoskonała” (2009), przybliżającą na przykładach rzeczywistych spraw kryminalnych metodologię i praktykę profilowania policyjnego. Bonda jest także autorką książki reportażowej „Polskie morderczynie”, w której przedstawia, odwołując się do akt sądowych i wywiadów z tytułowymi morderczyniami, sylwetki kobiet skazanych na długoletnie więzienie za najcięższe zbrodnie, wskazując, że w każdym człowieku tkwią pokłady agresji, mogące pchnąć ku zbrodni.

źródło: www.instytutksiazki.pl