Ferie zimowe minęły nam śpiewająco, pora więc na krótkie podsumowanie. Już po raz dwunasty Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników cykl zajęć pod hasłem „Ferie w bibliotece”. Jak co roku zajęcia, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci miały okazję twórczo spędzić wolny czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności plastyczne a przy tym dobrze się bawić.

W ramach tegorocznych ferii przygotowano: zajęcia plastyczne, zgadywanki, kalambury i zagadki literackie, konkursy i zabawy tematyczne. Przygotowano również quiz pt. „Dlaczego pingwinom nie marzną stopy”. Wszystkie dzieci wykazały się dużą znajomością różnych ciekawostek przyrodniczych. Jednak zwycięzcami zostali: Julia Kosowska, Mateusz Kamiński i Klaudia Kuligowska, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej.

Uczestnikom zajęć dziękujemy za zaangażowanie i świetną zabawę. A doskonałym sposobem na dobrą zabawę jest zawsze wspólne śpiewanie, które jest nieodłącznym elementem wszystkich spotkań w bibliotece i sprawia nam wszystkim wiele frajdy.