Gminna Biblioteka Publiczna w dniach od 6-17 lipca br. przygotowała i przeprowadziła cykl zajęć wakacyjnych pod nazwą „Wakacje w bibliotece”. Dzięki zaproponowanemu programowi zajęć, dzieci mogły wypełnić swój wolny czas twórczą, a przy tym przyjemną i wesołą zabawą.

W ramach zajęć zorganizowano:

• Zajęcia plastyczne.
  • „Podróże bez biletu” (z wykorzystaniem gigantycznej kolorowanki) - podczas wspólnych podróży zaprezentowano ciekawe miejsca w Polsce, a dla najmłodszych podróżników przygotowano również zagadki.
  • „Jak cię widzą, tak cię piszą” – wakacyjny savoir-vivre.
  • „Kto czyta, nie pyta” – konkurs czytelniczy.
  • „Z jakiej jestem bajki”- zabawy z tekstem literackim.
  • „Z piosenką w plecaku” – karaoke.
  • Wakacyjny koncert życzeń.
  • „Skrzynia pełna skarbów” – zgadywanki, łamigłówki, quizy, rebusy, dowcipy , kalambury i zawody w mówieniu łamańców językowych.
  • Zabawy z chustą animacyjną.
  • Gry i zabawy na boisku.

Na zakończenie wakacyjnych spotkań najaktywniejsi uczestnicy zostali nagrodzeni. O tym, że zajęcia w bibliotece mogą być udane, świadczą uśmiechnięte buzie i aktywność naszych najmłodszych czytelników. Wakacyjne zajęcia dobiegły końca, ale cały czas można w godzinach otwarcia biblioteki korzystać z komputerów , gier planszowych, piłkarzyków , czasopism i bogatej oferty książek dla dzieci i młodzieży. Przypominamy, że trwa konkurs na „Najaktywniejszego czytelnika wakacji”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po wakacjach.

Gminna Biblioteka Publiczna dziękuje wszystkim dzieciom za udział w wakacyjnych zajęciach oraz za miło spędzony czas.