W dniu 09 czerwca br. na spotkanie z najmłodszymi czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Białej przyjechała Ewa Chotomska - pisarka, autorka tekstów piosenek dla dzieci, współzałożycielka zespołu dziecięcego „Fasolki”.

Jej piosenki wszyscy znamy i chętnie ich słuchamy, do najbardziej popularnych należą „Myj zęby”, ”Mydło lubi zabawę”, „Moja fantazja”, scenarzystka wielu znanych i lubianych programów edukacyjnych TVP (m.in. „Jedyneczka” , „Domowe Przedszkole”, „Ciuchcia”, „Budzik”, czy legendarny już dzisiaj „Tik-Tak”, w którym przez siedemnaście lat wcielała się w postać Ciotki Klotki. I właśnie tak zaprezentowała się dzieciom, w bajecznie kolorowym stroju z pięknym uśmiechem na twarzy. Dzieci z uwagą wysłuchały opowieści Pani Ewy o tym jak powstają piosenki, skąd czerpie pomysły, jak uczyła się rymować pod okiem znakomitej nauczycielki, swojej mamy Wandy Chotomskiej. Autorka opowiadała także m.in. o psie Felku Parerasie, któremu poświęciła całą książkę i o wyobraźni, którą najlepiej jest rozwijać poprzez czytanie. Pani Ewa zaprosiła dzieci do odgadywania przygotowanych przez siebie zagadek. Prawidłowe odpowiedzi nagradzała cukierkami. Śpiewała z dziećmi największe przeboje zespołu „Fasolki” i zapraszała do wspólnej zabawy. Po spotkaniu z przyjemnością rozdawała dzieciom autografy na zakupionych książkach i płytach. Dzieci pozowały z autorką do wspólnego zdjęcia. Pamiątkowego zdjęcia z Ciotką Klotką.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie kl. 0a i 0b ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej wraz z nauczycielami.