Informacja prasowa

Festiwal Literatury dla Dzieci właśnie dobiegł końca. W ogólnopolskim głosowaniu Czytelnicy zadecydowali, że Najlepszą polską książką dla dzieci 2014 jest „Licho i inni” Agnieszki Taborskiej z ilustracjami Lecha Majewskiego.

Zwycięzców konkursu poznaliśmy w sobotę 30 maja na finałowej gali we wrocławskim Starym Ratuszu. W tegorocznym plebiscycie oddano blisko dziesięć tysięcy głosów i trudno się dziwić. Nominowane książki były znakomite. „Licho i inni” to polskie legendy opowiedziane na nowo: nowocześnie, dowcipnie i poetycko. Zwycięska para autorów: Agnieszka Taborska i ilustrator Lech Majewski z rąk gościa specjalnego festiwalu Józefa Wilkonia odebrali dyplom. Dyplom nie byle jaki, bo z grafiką wykonaną ręką mistrza Wilkonia. Prócz tego Prezydent Miasta Wrocławia ufundował nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 złotych.

Gratulujemy zwycięzcom! A młodych czytelników zachęcamy do przeczytania książki, która otrzymała nagrodę a także tych, które zostały nominowane. Jest to wartościowa i mądra literatura. Zapraszamy do bibliotek.