Jak na wiosenną wycieczkę, to do biblioteki! We wtorek 12 maja Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedziły maluchy z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia wraz z opiekunami.

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. Było to pierwsze spotkanie dzieci z biblioteką. Wędrując między półkami obejrzały księgozbiór, a ilość książek zgromadzonych w bibliotece wywarła na nich duże wrażenie. Z zaciekawieniem oglądały kolorowe, bogato ilustrowane książeczki przeznaczone specjalnie dla nich. Podczas krótkiego spotkania dzieci wysłuchały wierszy Doroty Gellner. Pierwszy kontakt malucha z książką sprowadza się do oglądania ilustracji, i staje się to początkiem do dalszych poszukiwań. Przedszkolaki podczas pierwszej wizyty przekonały się jak magicznym miejscem jest biblioteka, gdzie sięgając po książkę w dowolnej chwili można przenieść się w fantastyczną krainę baśni i poznać niezwykłe losy bohaterów. Dzieci obiecały, że odwiedzą jeszcze bibliotekę wraz z rodzicami.

Za miłe chwile spędzone z przedszkolakami dziękujemy i zapraszamy ponownie!!!