Głosuj - na najlepszą polską książkę dla dzieciInformacja prasowa

Smok, który lubił korniszony, biografia pierwszej kobiety - astronoma, podręcznik przyszłych wynalazców, legendy opowiedziane na nowo, to tylko kilka spośród 18 finalistów konkursu na najlepszą polską książkę dla dzieci 2014. Kapituła nagrody nie miała łatwego zadania, ale zdecydowała się wyróżnić książki, które choć adresowane do najmłodszych dostarczą wielu czytelniczych radości również tym nieco większym i zupełnie dorosłym.

Celem Konkursu jest wytypowanie oraz promocja najwartościowszej polskiej literatury dla dzieci w wieku 5-12 lat. Kapituła bierze pod uwagę książki wydane w Polsce, w roku 2014, które zostały stworzone z wyjątkową dokładnością i dbałością o rozwój wrażliwości młodego czytelnika.

Wszystkie propozycje wydają się interesujące ale książka roku może być tylko jedna, a wybiorą ją czytelnicy! 8 kwietnia wystartowało głosowanie, które potrwa do 23 maja

Głosować można pod poniższym adresem: http://fldd.pl/2015/glosowanie

Książki biorące udział w konkursie na najlepszą polską książkę dla dzieci 2014, można wypożyczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej, zachęcamy do lektury i oddania swojego głosu.

Głosuj - na najlepszą polską książkę dla dzieci