Sejm RP zgodnie z przyjętą uchwałą z dnia 5 grudnia 2014 r., ustanowił, że rok 2015 , będzie Rokiem św. Jana Pawła II. "w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata" - głosi uchwała.

W tym roku przypada 10. rocznica śmierci, pierwsza rocznica kanonizacji "wielkiego Polaka, Ojca Świętego Jana Pawła II". Posłowie zaapelowali, by motywem przewodnim inicjatyw związanych z rokiem św. Jana Pawła II ,były jego słowa wypowiedziane przed laty na Jasnej Górze: "Czuwam - to znaczy także: czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje...".

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia okolicznościowej wystawki przypominającą postać papieża Polaka - św. Jana Pawła II.