Za pośrednictwem Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego, zwrócili się do nas twórcy filmu dla młodzieży "Klub włóczykijów” (komedii opartej na motywach powieści Edmunda Niziurskiego), z prośbą o przekazanie informacji o tej produkcji.

Tutaj możecie przeczytać informację i obejrzeć zwiastun filmu.

„Klub włóczykijów, czyli trzynaście przygód stryja Dionizego”, to powieść mistrza literatury młodzieżowej, którego znacie także z książek: „Sposób na Alcybiadesa”, „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa”, "Awantura w Niekłaju", "Księga urwisów", „Adelo, zrozum mnie!”, „Awantury kosmiczne”, „ Klejnoty śmierci, czyli tajemnica Awaramisów”, „Przygody Bąbla i Syfona”, „Największa przygoda Bąbla i Syfona”, „Naprzód wspaniali”, „Pięć melonów na rękę”. Wszystkie te powieści znajdziecie w naszej bibliotece.