Wszystko zaczęło się w 1921 roku, kiedy to Alan Aleksander Milne podarował swemu rocznemu synowi Christopherowi Robinowi pluszowego misia . Przypatrując się zabawie syna i jego fascynacji misiem wpadł na pomysł napisania książki, która stała się nieśmiertelnym klasykiem literatury dziecięcej. 14 października 1926 roku wydano pierwszą książkę pt. „Kubuś Puchatek”, opisującą losy sympatycznego, choć niezbyt mądrego misia i jego przyjaciół: Prosiaczka, Kłapouchego, Królika, Sowy Przemądrzałej, Mamy Kangurzycy i Maleństwa oraz Krzysia. Dwa lata później, w roku 1928 wydana została druga część pt. : „Chatka Puchatka”.

02 października gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Białej była autorka literatury dziecięcej Pani Agnieszka Frączek.

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Białej otrzymała w 2017 r. dofinansowania na zakup nowości wydawniczych w wysokości – 8 000,00 zł, ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020. Celem programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji, wzrostu liczby czytelników oraz budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych i zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

http://www.bn.org.pl/programy-i-uslugi/narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa/2017

Trwa ogólnoświatowa społeczna zbiórka pamiątek historycznych „Małe Wielkie Historie” zainaugurowana w 2016 roku. Do tej pory udało się pozyskać blisko 6000 obiektów dla Muzeum Historii Polski. Wśród eksponatów znalazły się przedmioty otrzymane przez darczyńców z kraju, jak i zagranicy – Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji czy Niemiec. Celem zbiórki jest pozyskanie nowych muzealiów do Muzeum Historii Polski.

Podczas tegorocznych letnich wakacji, w Filii bibliotecznej w Nowych Proboszczewicach przygotowano dla dzieci różnorodne zajęcia plastyczne, literackie, konkursy, gry, zabawy i łamigłówki. Nie zabrakło również czytania ulubionych bajek . Wszystkim tym spotkaniom towarzyszyło dużo śmiechu, radości i dobrej zabawy.

Na zakończenie wakacyjnych zajęć najaktywniejsi uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

Bogusława Kaliwoda

Dwa tygodnie wakacyjnych spotkań w bibliotece już za nami . Uczestnicy biorący udział w organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną zajęciach, w ramach cyklu „Wakacje w bibliotece” wychodziły bogatsze o nowe umiejętności i doświadczenia. Dla dzieci przygotowano zajęcia plastyczne, gry, zabawy edukacyjne , zabawy ruchowe oparte o metodę KLANZY , quizy i zagadki literackie . Proponowane przez bibliotekę formy bazują na dobranej tematycznie literaturze.

Biblioteki zapraszają swoich młodych czytelników na wakacyjne zajęcia.

Gminna Biblioteka Publiczna - zajęcia odbywać się będą od 03 do 14 lipca br. w godz. 10:00-13:00

Informujemy o przerwach urlopowych w bibliotekach.

Filia w Nowych Proboszczewicach od 10 do 21 lipca br.

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Białej od 24 lipca do 11 sierpnia br.